img

Військово-медичний клінічний центр центрального регіону
MILITARY MEDICAL CLINICAL CENTER OF CENTRAL REGION

Терапевтичні кабінети

Терапія вивчає причинно-наслідкові механізми захворювань, їх діагностику, профілактику та лікування. Оскільки захворювання внутрішніх органів можуть відноситись до серцево-судинної, дихальної, травної, опорно-рухової, сечовидільної, ендокринної та кровотворної систем – саме терапевта можна назвати універсальним лікарем.

Саме на терапевта покладається величезна відповідальність у первинній діагностиці
захворювання і визначення подальшої тактики:

Або справлятися з хворобою самостійно, підтвердивши своє припущення аналізами та інструментальними обстеженнями,

Або направляти пацієнта до більш вузького спеціаліста, якщо є необхідність специфічного лікування або потреба в унікальних аналізах.

Якщо Ви не знаєте до кого з лікарів звернутися в разі будь-якого захворювання, лікар-терапевт у клініці амбулаторно-поліклінічної допомоги ВМКЦ ЦР перший, хто зможе Вам допомогти.

Прийшовши до терапевта, необхідно лише детально та відкрито описати ваші скарги, мовою лікарів це називається – "збір анамнезу", і дозволити лікарю провести огляд.

Терапевт може використовувати кілька видів об'єктивних методик в обстеженні хворого:

Простукування порожнин тіла (перкусія);

Вислуховування області легень та роботи серця (аускультація);

Прощупування конкретних областей внутрішніх органів (пальпація).

Згідно отриманих даних лікар-терапевт запідозрить конкретне захворювання, призначить необхідний у даному випадку перелік лабораторних аналізів, інструментальних обстежень, на основі результатів яких призначить індивідуально для Вас лікування, відповідно до сучасних міжнародних рекомендацій з доказовою базою.