img

Військово-медичний клінічний центр центрального регіону
MILITARY MEDICAL CLINICAL CENTER OF CENTRAL REGION

Відділення інфекційних хвороб

img

Начальник відділення

Багрій Анна Іллівна

підполковник медичної служби

Відділення забезпечує надання стаціонарної медичної допомоги при інфекційних захворюваннях, надання невідкладної медичної допомоги інфекційним хворим, надання організаційно-методичної та практичної допомоги лікарям військової ланки медичної служби зони відповідальності під час виїздів безпосередньо у військові частини; спільно з органами санепіднагляду вивчаються причини розповсюдження інфекційної захворюваності, розробляються заходи по її зниженню та ліквідації.
Щорічно у відділенні надається допомога хворим на різні інфекційні захворювання: ГРЗ, сезонний грип, ангіна, дитячі інфекційні хвороби, бешиха, хвороба Лайма та ін. Палати у відділенні профільовані для хворих на повітряно-крапельні та кишкові інфекції, є палата інтенсивної терапії.

Для стаціонарного лікування хворих на COVID – 19 розгорнуте позаштатне відділення, яке функціонує з квітня 2020 року. Персонал відділення та спеціалісти, які залучаються до роботи з ковідними пацієнтами, повністю забезпечені засобами індивідуального захисту. Кількість розгорнутих ліжок у відділенні – 27, також розгорнута палата інтенсивної терапії на 4 ліжка.

Киснева підтримка хворих за необхідності забезпечується централізованою подачею кисню та за допомогою кисневих концентраторів. Під динамічним спостереженням лікарів – інфекціоністів перебувають військовослужбовці, що повертаються після служби в країнах з ендемічним поширенням тропічних інфекцій, зокрема малярії. Також на базі відділення проводиться добровільне до- та післятестове консультування пацієнтів при обстеженні на ВІЛ – інфекцію. Налагоджена взаємодія з Обласним клінічним центром по профілактиці та боротьбі з ВІЛ/СНІДом.